Reklama

CNN poleca Polskę na urlop w 2023 roku. Jest konkretny powód

Polska doceniona przez CNN. Nasz kraj znalazł się na liście kierunków, które warto odwiedzić w 2023 roku. Wyróżnienie nie jest przypadkowe. „Masz szansę zrobić coś dobrego, biorąc urlop” – czytamy w uzasadnieniu CNN.

CNN Travel opublikował listę 23 najlepszych miejsc, do których warto się wybrać w 2023 roku. Jednym z nich jest Polska. Na liście znajdują się miasta czy poszczególne rejony w wybranych krajach świata. Wśród najlepszych kierunków na urlop znalazły się m.in. Fidżi, Rwanda, Mustang Valley w Nepalu, Kair, Bogota, Meksyk, Uganda, Liverpool, Wilno czy Saloniki.  

Zobacz również: Ejlat. Zimowa ucieczka w stronę słońca

CNN poleca Polskę. Nasz kraj na liście najlepszych kierunków na urlop 2023

Okazuje się, że CNN miało ważny powód, by umieścić Polskę na liście.

Reklama

- Moglibyśmy wymieniać nowe otwarcia takie jak Hotel Verte, nowy obiekt Autograph Collection w Warszawie, mieszczący się w barokowym pałacu. Jednak powodem, dla którego powinieneś odwiedzić Polskę w 2023 roku nie jest możliwość zatrzymania się w miejscu idealnym dla rodziny królewskiej. To chęć okazania solidarności z krajem, który okazał solidarność z narodem ukraińskim - czytamy w uzasadnieniu CNN.

Polacy od początku rosyjskiej agresji wspierają uciekających przed wojną Ukraińców. Od 24 lutego 2022 roku do Polski przybyło już ponad 8,8 mln - tak wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Straż Graniczną 1 stycznia 2023 roku.

Zobacz również: Grudzień w Międzyzdrojach. Co miasto gwiazd oferuje zimą

Gdzie podróżować w 2023? CNN poleca Polskę: "Weź urlop i zrób coś dobrego"

CNN podkreśla, że "Polska przyjęła więcej ukraińskich uchodźców niż zrobiono to gdziekolwiek indziej".

- Jeśli dodać do tego spadającą liczbę turystów (chociaż ta znów rośnie), to mamy do czynienia z trudną sytuacją - pisze Julia Buckley.

- Niezależnie od tego, czy masz ochotę na warszawski pałac, wycieczkę do Krakowa, Gdańska, Wrocławia czy Poznania - a wszystko to setki mil od ukraińskiej granicy, czy też chcesz uciec od tego wszystkiego do lasu, nad jeziora i w góry:  teraz masz szansę zrobić coś dobrego, biorąc urlop  - podsumowuje Buckley na łamach CNN.

Czytaj: Polacy podróżują zimą na potęgę. Wskazano najbardziej oblegany region kraju

Turystyka po pandemii. Kraje znoszą ograniczenia

W ostatnim czasie podróżowanie do różnych rejonów świata było mocno utrudnione. Wszystko przez pandemię i związane z nią obostrzenia. Teraz, gdy wiele krajów zniosło ograniczenia, świat znów stoi przed nami otworem. Dlatego też CNN postanowiło trochę pomóc w planowaniu podróży, czego efektem jest najnowsza lista kierunków na urlop w 2023 roku.

Jak podawała Światowa Organizacja Turystyki ONZ, powrót do poziomu z 2019 roku pod względem podróży zagranicznych turystów może zająć od dwóch do czterech lat.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: podróże 2023
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy