Reklama

Aura nails, czyli paznokcie odzwierciedlające energię. Nosi je Dua Lipa

Glazed donut nails od Hailey Bieber to już przeszłość? Wszystko wskazuje na to, że najmodniejsze paznokcie poprzedniego sezonu zostaną zastąpione przez trend lansowany przez Dua Lipę. Na czym polega aura nails i co mają wspólnego z energią? Zobacz najlepsze inspiracje na ten manicure.

Dua Lipa i aura nails

Trendy w manicure często są kreowane przez influencerki czy celebrytki. W zeszłym sezonie absolutnym hitem były glazed donut nails, czyli paznokcie z "lukrową" poświatą lansowane przez Hailey Bieber. Teraz popularność zdobywają z kolei aura nails, które nosi ostatnio Dua Lipa.

Wokalistka jest obecnie nie tylko jedną z najpopularniejszych wokalistek pop na świecie, ale także trendsetterką, czyli osobą, która kreuje trendy. Nic więc dziwnego, że gdy tylko Dua Lipa zaprezentowała na Instagramie swój najnowszy manicure, szybko stał się on hitem.

Aura nails - na czym polega ten trend?

Manicure aura nails polega na wypełnieniu środkowej powierzchni płytki paznokcia jaśniejszym kolorem, który przechodzi w ciemniejszy na jej obwódce, tworząc efekt gradientu. Najpopularniejszym połączeniem odcieni jest to prezentowane przez Dua Lipę, czyli brudny róż z szarym.

Reklama

Paznokcie pomalowane w ten sposób to nie tylko modowy trend. Odzwierciedlają one pole energetyczne, a tym samym nawiązują do energii, którą wokół siebie roztaczamy. Właśnie stąd wzięła nazwa aura nails.

Czytaj także: Manicure w najmodniejszym kolorze 2023 roku. Zobacz inspiracje na paznokcie Viva Magenta

Aura nails - kształt paznokci

Najlepiej w przypadku aura nails sprawdzi się klasyczny kształt migdałków. Stworzy on na paznokciach symetrię, która pogłębi efekt wielowymiarowości tego manicure. Nie oznacza to jednak, że będzie on wyglądał źle na innym kształcie.

Aura nails - nietypowe kolory

Choć pierwotnie efekt gradientu powstał w różu i szarości, dobrze wygląda również w innych kolorach. Można połączyć np. błękit z czarnym, pomarańczowy z brązowym czy jasny zielony z ciemnym. Styliści zachęcają także do łączenia odcieni, które pozornie do siebie nie pasują.

Zobacz również: Złote Globy 2023. Kto wygrał, a kto przegrał, wybierając kreację na galę?

Najpierw charakter, potem wygląd? Randkuj w ciemno na anonimowym czacie

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: Dua Lipa | modny manicure
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama