Reklama

Clean girl manicure. Urodowy trik Anny Lewandowskiej

Clean girl to nowa estetyka w modzie polegająca na stawianiu na autentyczność w kontekście ubrań, makijażu czy fryzur. Dotyczy to również paznokci - powinny być one naturalne, krótkie i w kolorach takich jak beż czy róż. Zobacz, które gwiazdy pokochały ten trend, w tym także clean girl manicure.

Clean girl - nowa estetyka w modzie

Po latach lansowania sztuczności w mediach społecznościowych i kreowania w nich wyidealizowanego wizerunku kobiet, świat doszedł do momentu zwrotnego, kierując się w stronę większej autentyczności w duchu body positivity. W ten ruch doskonale wpisuje się całościowy trend, jakim jest estetyka "clean girl".

Clean girl polega na powrocie do naturalności przy jednoczesnym stawianiu na minimalizm, stosując się także do ekologicznych założeń. Trend odnosi się zarówno do ubioru, jak i dodatków, makijażu, fryzury czy paznokci. Wykorzystuje kolory takie jak beż, biel, brąz czy szarość. Stawia na prostą biżuterię, minimalny make-up i proste uczesanie włosów.

Reklama

Clean girl manicure - na czym polega?

Jeśli chodzi o manicure, to trend clean girl objawia się naturalnymi paznokciami, bez hybrydy, żelu czy tipsów, choć ta pierwsza nie jest wykluczona w przypadku bardzo słabej i łamliwej płytki. Zazwyczaj są one krótkie, jednak wyjątkowo lubimy i jesteśmy przyzwyczajone do dłuższych paznokci, mogą one mieć również średnią długość.

Czytaj także: Diagonal french manicure. Nowa wersja klasycznego trendu

Kolory najczęściej wykorzystywane w clean girl manicure to:

  • jasny róż,
  • brzoskwinia,
  • beże,
  • mleczna biel.

Lakiery używane do stworzenia paznokci w stylu clean girl powinny być transparentne, ewentualnie możemy pokryć płytkę tylko jedną warstwą. Dla połysku warto użyć bezbarwnego lakieru. Wierne fanki french manicure czy baby boomer wciąż mogą je wykonywać w neutralnych kolorach.

Clean girl - trend lansowany przez gwiazdy

Trend clean girl jest lansowany nie tylko na Instagramie czy TikToku, ale pokochały go także niektóre gwiazdy. Jego wielką fanką jest Hailey Bieber, która jako jedna z pierwszych celebrytek zaczęła promować modę na naturalność. Ostatnio wykorzystują ją również polskie gwiazdy, m.in. Anna Lewandowska.

Zobacz również: Aura nails, czyli paznokcie odzwierciedlające energię. Nosi je Dua Lipa

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: clean girl | paznokcie | manicure | Anna Lewandowska | Hailey Bieber

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy