Reklama

Reklama

Depilacja za pomocą pasty cukrowej

Pasta cukrowa to jedna z metod depilacji, która jest coraz częściej stosowana. Jej zaletą jest to, że jest tania i można ją przygotować w domowym zaciszu. Jak zrobić pastę cukrową?

Jak zrobić pastę cukrową?

Pastę cukrową można zrobić w domu. Podczas przygotowywania należy uzbroić się w cierpliwość. Istnieje szansa, że idealna pasta cukrowa nie wyjdzie za pierwszym razem. Do zrobienia pasty cukrowej będziemy potrzebować trzech składników-dwóch szklanek cukru, ¼ szklanki wody oraz ¼ szklanki soku z cytryny. 

Pierwszym krokiem jest zagotowanie wody oraz późniejsze dodanie cukru i soku z cytryny. Bardzo ważne jest podgrzewanie na małym ogniu oraz ciągłe mieszanie aż do rozpuszczenia cukru, które nie doprowadzi do przypalenia garnka. 

To, że pasta cukrowa jest gotowa można, rozpoznać po jej bursztynowym kolorze oraz tym, że szybko zastyga na łyżce.

Reklama

Jak wykonywać depilację za pomocą pasty cukrowej?

Istnieją dwie metody depilacji za pomocą pasty cukrowej. Jest to depilacja na zimno lub na ciepło. Pierwsza z nich zakłada rozprowadzenie pasty pod włos. Ważne, by była to cienka warstwa. 

Najpierw jednak pasta cukrowa musi być elastyczna. Jeśli tak nie jest, można ją rozgrzać pod ciepłą wodą, a następnie ugniatać palcami. Pastę należy szybko zerwać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosa. 

Depilacja pastą cukrową na ciepło opiera się na lekkim podgrzaniu pasty, aż stanie się płynna. Istotne jest to, by nie była za gorąca. Może to doprowadzić do podrażnienia lub poparzenia skóry. 

Cienką warstwę należy rozprowadzić na skórze np. za pomocą drewnianego patyczka. Na tym etapie będą potrzebne również bawełniane albo fizelinowe paski do depilacji. Należy je przykleić do rozprowadzonej na skórze pasty cukrowej i zerwać szybkim ruchem. 

Depilacja nie musi kojarzyć się z podrażnieniami, wrastającymi włoskami oraz czerwonymi krostkami. Dzięki depilacji pasta cukrową można pozbyć się tego problemu. 

Czytaj więcej:

Świadoma pielęgnacja włosów - na co zwrócić uwagę?

Jak rozjaśnić włosy na twarzy?

Jak zatamować krwawienie po goleniu?

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy