Reklama

Reklama

Dlaczego nie mogę schudnąć?

Postanowiłaś wreszcie wziąć się za siebie. Zaczęłaś ćwiczyć, dużo chodzisz, mniej jesz, a efektów na wadze nie widać! Dlaczego? Jakie robisz błędy?

1. Głodujesz

Jeśli chcesz schudnąć, musisz jeść minimum 4 posiłki dziennie. Jeśli się głodzisz, twój metabolizm spowalnia i organizm zaczyna gromadzić zapasy w postaci tkanki tłuszczowej. Nigdy nie rezygnuj ze śniadania! Im szybciej zjesz pierwszy posiłek, tym prędzej Twój metabolizm zacznie pracować na wysokich obrotach. Uważaj też na produkty light - mają sporo chemii, która zakłóca przemianę materii.

2. Stosujesz złą dietę

Potrzebujesz wszystkich składników odżywczych. Rezygnacja z jednego (np. z węglowodanów), może doprowadzić do tego, że organizm nie ma sił, aby spalać tłuszcz.

3. Zbyt forsownie ćwiczysz

Ćwiczenia 7 razy w tygodniu mijają się z celem. Podczas częstych treningów pojawia się zjawisko katabolizmu - zaczynasz spalać mięśnie i spowalniasz metabolizm, co w konsekwencji kończy się przytyciem. Aby schudnąć, organizm potrzebuje czasu na regenerację. Najlepsze efekty uzyskasz ćwicząc 3 razy w tygodniu nie dłużej niż godzinę. Pamiętaj także o tym, aby co pewien czas zmieniać zestaw ćwiczeń, bo mięśnie przyzwyczajają się do wysiłku.

4. Żyjesz w stresie

. Długotrwały stres powoduje nadmierne wydzielanie kortyzolu, hormonu, który działa destrukcyjnie na tkankę mięśniową i powoduje przyrost tkanki tłuszczowej, zwłaszcza w okolicach talii i szyi. A może za mało śpisz? Po dwóch zarwanych nocach hormon głodu (grelina) wzrasta o prawie 30 proc. Efektem tego jest utrzymujący się przez cały dzień apetyt, przede wszystkim na węglowodany.

5. Masz chorą tarczycę.

Zbadaj poziom hormonów. Jeśli jest ich za mało, organizm przechodzi na zwolnione obroty i tyjesz. Zbędne kilogramy trudno jest zgubić także wtedy, gdy niedoczynność leczysz preparatami hormonów tarczycy.

Tele Tydzień
Dowiedz się więcej na temat: dieta | co przeszkadza w odchudzaniu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje