Reklama

Reklama

Leczenie miodem

Na anginę, nadciśnienie, brak apetytu.

Tego słodkiego lekarstwa z powodzeniem używali Hipokrates i perski lekarz Awicenna. Maści na bazie miodu kładziono na rany. Miód z mlekiem podawano zarówno dla uśmierzenia kaszlu jak i odpędzenia bezsenności. Obaj starożytni medycy upatrywali w miodzie remedium na schorzenia serca.

Nauka potwierdza

Badania naukowe potwierdziły, że nie mylili się. Miód ma działanie antybakteryjne, oczyszczające i regenerujące. Jest kopalnią mikroelementów i witamin. Stymuluje produkcję czerwonych krwinek oraz hemoglobiny. Dzięki acetylocholinie obniża ciśnienie krwi i poprawia jej krążenie. Z kolei zawarta w miodzie cholina działa ochronnie na wątrobę oraz zwiększa wydzielanie żółci. Wykorzystaj jego moc!

Reklama

Miód i chrzan

Przeziębiłaś się? Rozcieńcz miód sokiem z chrzanu w stosunku 1:1. Pij 3 razy dziennie po łyżeczce. Przygotuj też płukankę na zapalenie gardła. Zaparz szałwię i posłódź miodem. Płucz gardło kilka razy dziennie. Jeśli męczy cię kaszel, wymieszaj szklankę drobno startej cebuli ze szklanką miodu. Odstaw na godzinę, zagotuj i przecedź. Syrop pij trzy razy dziennie po łyżeczce.

Miód i buraki

Gdy cierpisz na nadciśnienie, zmieszaj 100 g miodu ze 100 ml soku z marchwi, chrzanu i buraków. Do tego dodaj sok z jednej cytryny. Tak przygotowany napój pij na czczo trzy razy dziennie po łyżce. Możesz też wykonać prostszą wersję: połącz miód z sokiem ze świeżych buraków w proporcji 1:1. Pij trzy razy dziennie przed jedzeniem po łyżce stołowej.

Miód i aloes

Jeśli dokuczają ci choroby układu pokarmowego, odetnij liście trzyletniego aloesu i włóż do lodówki na 10 dni. Usuń kolce, zmiksuj liście. Na jedną część aloesu dodaj dwie części miodu. Zmieszaj i zagotuj. Następnie przecedź, wlej do ciemnej butelki i przechowuj w lodówce. Pij po łyżeczce na czczo przed posiłkami dla pobudzenia apetytu i na wzmocnienie.

Miód i dzika róża

Masz kłopoty z pęcherzem albo dokucza ci piasek w nerkach? W takim razie zalej szklanką wrzątku łyżkę owoców dzikiej róży. Dodaj łyżeczkę miodu. Pij trzy razy dziennie. Taki napój działa moczopędnie. Podobne działanie ma mikstura z oliwy z oliwek, soku z cytryny i miodu zmieszanych w proporcji 1:1:1. Pij ją trzy razy dziennie po łyżce.


Świat & Ludzie
Dowiedz się więcej na temat: Miód

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy