Reklama

Reklama

​Kolory włosów dla pań po 50-tce. Jakie odcienie wybrać?

Z wiekiem coraz mniej eksperymentujemy z fryzurą. A szkoda, bo w dojrzałym wieku kolor włosów jeszcze mocniej wpływa na wygląd. Odpowiedni kolor włosów dla pań po 50-tce może odjąć im lat.

Kolory włosów po 50-tce: Blond

Blond należy do kolorów, który pasuje do typowej słowiańskiej urody — jasnej karnacji, jasnych i średniociemnych oczu. Kolory z palety blondów wyglądają naturalnie i dodają blasku, więc sprawiają, że wyglądamy młodziej. To dobry wybór koloru włosów dla pań po 50-tce.

Najbardziej polecanymi odcieniami są miodowy blond, popielaty blond i odcień strawberry. Pierwszy cechuje się złotymi refleksami i dobrze komponuje przy tym z ciemnymi tęczówkami. Wygląda naturalnie i kobieco, a przy tym rozświetla cerę. Z kolej popielaty będzie dobrym wyborem dla pań po 50-tce z niebieskimi i jasnymi kolorami oczu. Takie włosy łagodzą rysy twarzy i niwelują optycznie zmarszczki, dzięki czemu odejmują lat.

Reklama

Najpopularniejszym kolorem włosów dla pań po 50-tce jest strawberry blonde, czyli truskawkowy blond. Nazwa sama wskazuje, że jest to jasny kolor z delikatnym odcieniem różu. Jest młodzieńczy, rozświetla wygląd, prezentuje się lekko i odwraca uwagę od niedoskonałości twarzy.

Przy wyborze blondu należy pamiętać, by nie wybierać zbyt jasnych kolorów w przypadku posiadania bardzo ciemnych brwi. Efekt może być wtedy karykaturalny. W takiej sytuacji najlepiej stawiać na ciemne i średnie blondy lub dodatkowo rozjaśnić brwi, by pasowały do odcienia. Można także wybrać jasne refleksy, zamiast globalnej koloryzacji.

Ciemne kolory włosów po 50-tce

W przypadku ciemnych kolorów jest nieco trudniej, ponieważ mają one skłonność do postarzania. Dlatego nie należy wybierać zbyt ciemnych odcieni — odpada czerń, intensywny rudy czy czerwień. Wbrew popularnej opinii, nie najlepszym wyborem dla dojrzałych pań jest także fiolet. Zbyt ciemne kolory włosów dla pań po 50-tce będą tworzyły duży kontrast między odcieniem na głowie i jasną karnacją, przez co uwydatnią oznaki zmęczenia i starzenia się skóry.

Najlepiej w przypadku ciemnych kolorów stawiać na średnie i jasne brązy. Warto pamiętać, że kolor nie musi być jednolity, więc refleksy i nieco jaśniejsze pasma będą dobrym rozwiązaniem. Najczęściej dodają one blasku i ciepłego wyrazu oraz podkreślają kolor. Refleksy powinny być jaśniejsze od podstawy o kilka tonów. Stanowią także jeden z ponadczasowych hitów w koloryzacji i pasują zarówno do ciemnych, jak i jasnych odcieni. 

Zobacz także:
Modne fryzury: Koloryzacja Smoky Ice
Fryzury odmładzające, które odejmują lat
Idealne fryzury dla pań 60 plus. Te cięcia to hity

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy