Reklama

Reklama

Jedyna taka galeria handlowa na świecie

W Szanghaju, znanym z oryginalnych projektów budowlanych, pojawiła się kolejna perełka architektoniczna. Po siedmiu latach została ukończona galeria handlowa „1000 drzew”. To jedyna taka galeria handlowa na świecie, w której nowoczesność łączy się z ekologicznością.

Galeria handlowa 1000 drzew w Szanghaju

Projekt wyjątkowej galerii handlowej "1000 Trees" ujrzał światło dzienne po raz pierwszy w 2015 roku. To właśnie wtedy brytyjska pracownia architektoniczna Heatherwick Studio zaprezentowała koncepcję ogromnego obiektu handlowo-usługowego w Szanghaju. Budynek miał przypominać dwie wysokie góry, obrośnięte drzewami i zielonymi roślinami.

Wybudowanie pierwszej części kompleksu zajęło firmie aż siedem lat. Dotychczas powstało 300 000 mkw. Według konceptu galerii handlowej ma powstać jeszcze druga część, która będzie wyższa i o bardziej nieregularnej formie. W planach jest także dobudowanie 900-metrowego odcinka przestrzeni publicznej i parku o powierzchni 12 000 metrów kwadratowych. Przestrzeń parku ma zostać zagospodarowana tak, by znajdowały się tam ogród rzeźb, ścieżka do joggingu oraz wydzielone place na eventy.

Reklama

Galeria handlowa "1000 drzew": Co wchodzi w skład?

Futurystyczna konstrukcja imitująca swoim kształtem wysokie wzgórze powstała w artystycznej dzielnicy miasta, M50. Do stworzenia galerii handlowej tego typu potrzebne było 800 kolumn, które utrzymują całość w pionie. W donicach na dachach, kolumnach i naziemnych zasadzono tysiąc drzew różnego rodzaju. Poza tym, kompleks udekorowano 25 000 zielonych roślin, jak krzewy, byliny, pnącza i kwiaty. Zostały one odpowiednio dobrane, by być odporne na zmiany warunków atmosferycznych, dzięki czemu będą zielone przez cały rok.

Galeria handlowa "1000 drzew" zapewniła także możliwość wykazania się lokalnym artystom ulicznym, którzy specjalizują się w malunkach na obiektach miejskich. Stworzone przez nich grafitti zdobią południową stronę fasady kompleksu. W centrum handlowym znajdują się liczne sklepy, punkty usługowe, restauracje, biura, a także galerie sztuki oraz przestrzenie eventowe.

Zobacz także:

Perła nad morzem czarnym

Wybrano najpiękniejszy budynek na świecie

Centra handlowe odrabiają straty po lockdownach

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: galeria handlowa | Szanghaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy